Yedisu İlçesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Kutlaması Coşku İle İdrak Edildi.
 
        Yedisu İlçesinde vatandaşlarımız 15 Temmuz Şehitleri’ni anarak Demokrasi’ye sahip çıktı.
 
     Kaymakamımız Sayın Salih KALKAN’ ın daveti ile vatandaşlarımız 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde düzenlenen Milli Birlik Yürüyüşünde Kaymakam Salih KALKAN’ ı yalnız bırakmadılar.
 
     Demokrasimizi ve Milli İrade’ yi hedef alan hain darbe girişimi kahraman milletimizin cesur yürekliliği ile bertaraf edilmişti. Aynı ruh bir yıl sonra yeniden parlıyor. Hain darbe girişiminin ve Demokrasi’nin Zaferi’nin yıldönümünde Yedisu İlçemizde 15 Temmuz Şehitleri’ni Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programı kapsamında;
 
       15 Temmuz Cumartesi günü Kaymakamımız Salih KALKAN ve protokol üyeleri, 1993 yılında vatan toprakları için şehit olan aziz Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktı. Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu, Şehitlerimizin ruhlarına, gazilerimizin sağlığı için dualar edildi. Aziz Şehitlerimiz için Şehitler Meydanında Mevlid-i Şerif okundu ve akabinde programa iştirak eden Şehit ailelerimiz, Gazilerimiz ve vatandaşlarımıza yemek ikramı düzenlendi.
 
Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü için 15 Temmuz Şehitler Meydanı  önünde toplanan vatandaşlarımız ile Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü başlatıldı. 20.30’da başlatılan yürüyüşe Kaymakam Salih KALKAN öncülük etti Yürüyüş, yol güzergahı üzerindeki vatandaşlarımızın coşkulu heyacanına ortak oldu. Balkonlardan, pencerelerden alkışlarla destek olan vatandaşlarımız protokol tarafından selamlandı. Kaymakam Salih KALKAN öncülüğündeki kortej Belediye Meydanı’na kadar yürüdü. Hükümet Konağı Önünde 15 Temmuz’da ülkemizde yaşananları gözler önüne seren fotoğraf sergisi ziyaret edildi. Akabinde Şehitlerimiz ve Gazilerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile program başladı. Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okutuldu. Şiir Dinletisinin ardından kürsüye çıkan Kaymakam Salih KALKAN, “15 Temmuz hain darbe girişiminde alçak FETÖ’den talimat alan hainler devletimiz, askerimiz, polisimiz, kurumlarımızın içine sinmiş o alçaklar, tankı tüfeği, helikopteriyle bu aziz milletimizin üzerine yürüdüler. Ama o gece Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı çağrıyla bütün milletimiz meydanlara çıktılar. Canlarını, kanlarını Vatanımız uğruna verdiler. 15 Temmuz ve bu toprakları vatan yapan tüm Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, kahraman Gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyoruz. Bu alçaklara sesleniyoruz. Terörle mücadele kanımızın son damlasına kadar devam edecektir. Çünkü çocuklarımıza daha güçlü ve daha güzel bir ülke bırakmak zorundayız. Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere, vatanımıza göz dikenlere bu güzel insanlarına göz dikenlere fırsat vermesin” dedi.
İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Özgür DEHRİ ve İlçe Belediye Başkanı Salih UÇAN tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
 
         15 Temmuz Cumartesi günü Şehitler Meydanında 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.
 
         İlçe Müftümüzün yapmış olduğu duanın ardından Kaymakamımız Sayın Salih KALKAN’ın çağrısıyla Demokrasi Nöbeti başladı. Sabah’a kadar süren nöbet Kaymakamımız Sayın Salih KALKAN ile birlikte programa teşrif eden  heyetle Merkez Yeni Camii’nde sabah namazı eda edildi.
Sabah kahvaltının ardından program pazar günü saat 20,30’ dan itibaren saat 24.00’ e kadar Demokrasi Nöbetine devam edildi.
 
 
        
 
FOTOĞRAF GALERİSİ