İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ:

TEL :(0426) 371 71 25

FAX:(0426) 371 72 51

SUNUŞ:

Daha önceden Kiğı ilçesine bağlı bir nahiye iken Ekim 1991 yılında Yedisu' nun ilçe olması dolayısıyla Yedisu Müftülüğü kurulmuş olup, Müftülük Hizmet Binası, Kuran Kursu ve 3 adet Lojman ile Yeni Camii (altında taziye evi ve morg)2014 yılında hizmete girmiş bulunmaktadır.

PERSONELDURUMU:

İlçe Müftülüğümüzde 1 Müftü V (Vaiz), 1 V.H.K.İ, 1 Hizmetli,4 İmam-Hatip ve 1 Müezzin-Kayyım kadrosu bulunmaktadır.

Şuan itibariyle müftülüğümüzde 1 müftü V, 1 V.H.K.İ, 1 Hizmetli, 4 İmam-Hatip, olmak üzere toplam 7 personel görev yapmaktadır.

HİZMETLERİMİZ:

İlçe merkezimizde 2 cami mevcut olup 3 İmam-Hatip görev yapmaktadır. Bunun yanında Kabaoluk Mahallesi, Kürdan Mahallesi, Eskibalta ve Karapolat Köylerinde 4 adet cami var olup Kürdan camiinde 1 İmam-Hatip görev yapmakta diğer camilerimiz münhal bulunmaktadır.Münhal camilerimizin olduğu Kabaoluk Mahallesi10 hane, Karapolat Köyü 9 hane ve Eskibalta Köyü 30 hane olup öncelikli olarak Eskibalta Köyüne 1 İmam-Hatip ihtiyacımız vardır.Müftülüğe ve camilere ait herhangi bir lojman bulunmamakta, görevlilerin ikameti mahalli imkanlarda yerine getirilmektedir.
Müftülüğümüz 633 sayılı yasa ile Diyanet işleri Bakanlığına tevali edilen hizmetlerin ilçe müftülüğü ile ilgili kısımlarını yerine getirmektedir.Halkımızın inanç ve ibadetle ilgili ihtiyaçlarını karşılama, bilgilendirme ve ibadet yerlerini yönetme görevi ifa edilmektedir. Doğumdan ölüme kadar halkın her türlü dini ihtiyacı görevlilerimiz aracılığıyla yerine getirilmektedir.
İbadethanesi ve resmi görevlisi bulunmayan yerleşim yerlerindeki vatandaşlarımızın dini ihtiyaçlarıda talepleri doğrultusunda mevcut görevlilerimiz tarafından yerine getirilmeye çalışılmaktadır.

FOTOĞRAF GALERİSİ